Z průmyslových zón v Karlovarském kraji slaví úspěch zatím Cheb

Zatím jen chebskému Průmyslovému parku se daří v Karlovarském kraji dlouhodobě lákat a udržet investory. V kraji je sice hned několik průmyslových zón, které jsou na investice připraveny nebo se připravují, ale větší dopad na zaměstnanost zatím neměly. ČTK to řekli jejich zástupci. 

Chebský Průmyslový park se bude navíc letos rozšiřovat. Práce by podle místostarosty Chebu Tomáše Lindy měly začít na podzim. Ze současných asi 35 hektarů by město mělo za asi 40 milionů Kč rozšířit zónu o dalších asi 20 hektarů. 

"Chebská zóna má ideální napojení na komunikace a dosah do celého kraje. Z Karlových Varů je to nyní do Chebu asi půl hodiny," uvedl Linda. Podle něj by se síly dalších měst a investorů neměly zbytečně tříštit, když v Chebu je zóna s dostatečným zázemím a dobrými podmínkami. V chebské zóně nyní firmy zaměstnávají na 900 pracovníků a další investice, které se připravují, například firem Accolade a Pannatoni nebo Playmobil, by měly dát práci dalších stovkám. 
    
Ale průmyslové zóny vznikly nebo se plánují i jinde. Velkou šanci měla loni zóna u Ostrova na Karlovarsku. Společnost Behr, vyrábějící komponenty pro automobilový průmysl, tam už začala s přípravou pozemků pro stavbu závodu, který měl zaměstnat na 1700 lidí. Jenže kvůli ekonomické situaci na trhu svůj záměr na poslední chvíli pozastavila. 
    
Menší průmyslová zóna s několika firmami funguje v Chodově a nedaleko od ní vznikla další u Nového Sedla na Sokolovsku. Několik lokalit pro investory má připravena i Sokolovská uhelná. Na investora zatím ještě čekají. 
    
Ve fázi přípravy je také velkorysý projekt izraelské investiční skupiny BCD Group, která chce vybudovat u Aše rozsáhlý areál s hotely, kasinem, nemocnicí a byty, jehož součástí bude i průmyslová zóna. 
    
Ambiciózní byl i plán na vybudování technologického centra v bývalých kasárnách ve Velké Hleďsebi. Ten ale nakonec zkrachoval. 
 
zdroj: ČTK