Zimní střediska v Krušných horách mají na svazích dobré podmínky

Stále ještě dobré podmínky pro lyžování nabízejí krušnohorská zimní střediska v Karlovarském kraji. Na sjezdovkách je stále dost technického sněhu. Horší podmínky mají běžkaři, sníh odtává a místy ve stopách chybí, zjistila ČTK. 

Například v Božím Daru jsou v provozu areály Neklid i Novako. Novako nabízí denně i večerní lyžování a snowtubing. A reálu Neklid jsou v provozu dva vleky, sedačková lanovka a vlek a sjezdovka za Prahou, řekla ČTK Alena Řehořová z informačního centra v Božím Daru. V areálech leží kolem 40 až 45 centimetrů sněhu. "Stále jsou jarní prázdniny, lidí je docela dost," řekla. V okolí Božího Daru jsou na tom hůře běžecké stopy, které se kvůli špatným podmínkám neupravují. Místy jsou zledovatělé a mimo les jsou na nich holé úseky. Na běžky se dá vyjet za hranice do Německa. 
    
Dobré podmínky stále slibuje areál Klínovec, kde je podle provozovatelů až 60 centimetrů technického sněhu. Otevřeno je tam téměř deset kilometrů sjezdovek všech obtížností. 
    
Standardní víkend má za sebou horská služba v Božím Daru. "Konaly se tady nějaké akce, lidí přijelo docela dost. Dnes je přilákalo i sluníčko, takže se mohli opalovat," shrnul člen tamní horské služby. 
    
V Karlovarském kraji je v provozu také téměř celý areál na Bublavě, kde je kolem 40 centimetrů sněhu. Mimo provoz je tam černá sjezdovka a dětské hřiště. V Mariánských Lázních je až půl metru sněhu a jezdí kabinová lanová dráha, sjezdovka Krakonoška, lyžařský vlek číslo II a tři čtvrtiny sjezdovky Slalomák. 
 
zdroj: ČTK