Zeman navštíví v Karlovarském kraji podniky i památky

Prezident České republiky Miloš Zeman navštíví ve dnech 13. až 15. ledna Karlovarský kraj. Setká se v několika městech s občany, navštíví podniky i památky. Jednat bude také s představiteli měst, kraje nebo podnikateli. Oddělený program bude mít první dáma Ivana Zemanová, která navštíví sociální ústavy, ale i lázně Kyselka. 

Návštěvu zahájí prezident Zeman na krajském úřadě v Karlových Varech. Poté zamíří do porcelánky Thun v Nové Roli, kde si prohlédne provoz a také se setká se zaměstnanci. 
    
V Jáchymově bude Zeman hovořit se starosty pověřených měst a zástupci Svazu měst a obcí. V kulturním domě se pak setká s občany, stejně jako později v Karlových Varech v hotelu Thermal. V podvečer a večer bude jednat s představiteli Karlových Varů, zástupci tripartity a podnikateli. 
    
Úterní program prezident začne debatou se studenty Gymnázia Ostrov a setká se pak s představiteli města. Po poledni pak zamíří do Vintířova na návštěvu společnosti Lias Liapor. V Sokolově si prohlédne chráněné dílny Krufin a poobědvá se zástupci zdravotnictví a sociálních služeb. Odpoledne se setká s občany v Sokolově a poté v Chebu. Svůj úterní program zakončí v Lokti. 
    
Poslední den návštěvy začne prezident na zámku v Bečově. Odtud zamíří do Toužimi, kde navštíví společnost OZAP. Posledním městem, které Zeman navštíví, budou Žlutice, kde se setká s občany a bude mít tiskovou konferenci. 
    
Ivana Zemanová v pondělí zavítá do Domova pro seniory v Kynšperku nad Ohří, odpoledne si prohlédne statek Bernard v Královském Poříčí a přijede do Kyselky. V úterý první dáma navštíví SOS vesničku Sluníčko v Doubí. 
 
zdroj: ČTK