Všechny nemocnice v Karlovarském kraji uzavřela chřipková epidemie

Od pondělí se všechny nemocnice v Karlovarském kraji uzavřely pro veškeré návštěvy. Jejich vedení k tomuto kroku přistoupilo v souvislosti s chřipkovou epidemií. Oznámili to v Karlových Varech, Chebu a Sokolově.

„Z důvodu nárůstu počtu akutních respiračních onemocnění vyhlašuje Karlovarská krajská nemocnice s platností od pondělí 3. února od 12 hodin zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních nemocnic v Karlových Varech i v Chebu. Zákaz platí do odvolání,“ uvedl mluvčí nemocnice Vladislav Podracký.

Výjimku tvoří dětská oddělení obou nemocnic. Ale i tam se návštěvy budou řídit přísnějšími pravidly. „Rodičům budou umožněny vždy po domluvě s lékařem a podle aktuálního provozního stavu oddělení,“ vysvětlil mluvčí.

Od pondělí platí zákaz veškerých návštěv pro sokolovskou nemocnici, ta je uzavřená kompletně.

„V Ostrově jsou návštěvy omezené už od 29. ledna. Výjimkou jsou oddělení jednodenní chirurgie a interny,“ upřesnila Markéta Singerová, mluvčí nemocnic, které spadají do sítě Penta Hospitals.

Už od 28. ledna se bez návštěv musejí obejít i pacienti v Mariánských Lázních.

„Jde o preventivní opatření, jehož cílem je chránit pacienty a zabránit šíření onemocnění. Platnost tohoto opatření bude ukončena neprodleně po zlepšení situace,“ informovalo vedení zdravotnického zařízení.

Foto ilustrační. Zdroj: pixabay.com