V Karlovarském kraji sněžilo, sníh místy zůstává na silnicích

V Karlovarském kraji v noci na dnešek sněžilo a sníh ráno komplikoval dopravu na silnicích. Sněžení se do kraje vrátilo opět odpoledne a znovu byla jízda na silnicích velmi nebezpečná. Kvůli teplotám pod nulou na silnicích zůstává vrstva rozbředlého sněhu a vozovky mohou i namrzat, upozorňují krajští silničáři. Policisté už od rána vyšetřují dopravní nehody. 

Teploty se v kraji ráno pohybovaly od minus osmi do minus čtyř stupňů. Odpoledne pak stouply asi na minus tři stupně. Přestože sněžení nebylo v noci silné, sníh hlavně na silnicích nižších tříd zůstává. Bílé jsou silnice i po odpoledním sněžení. Ve městech pak rychle sníh na promrzlých silnicích namrzal. 

Počasí způsobilo i několik nehod. Před 7:00 se u Nového Žďáru u Aše srazily dva kamiony a jeden z nich zůstal v příkopu. Šest aut se srazilo na silnici mezi Počerny a Mírovou na Karlovarsku. Podle krajské policejní mluvčí Kateřiny Böhmové se obě havárie obešly bez zranění. 
    
Odpoledne bourala tři osobní auta například v Chebu, dvě auta se na klouzající vozovce střetla i mezi Svatavou a Josefovem na Sokolovsku. 
 
zdroj: ČTK