V Chebu začaly největší vánoční trhy v kraji, potrvají do Štěpána

Rozsvícením vánočního stromu začaly dnes v Chebu vánoční trhy. Rozsahem a programem jsou největší v Karlovarském kraji. Také účast na dnešním rozsvěcení výzdoby byla mimořádná, historické náměstí zaplnily tisíce lidí. Do 26. prosince přinesou trhy nejen prodej vánočního zboží, ale také bezplatné bruslení na kluzišti pod Špalíčkem nebo koncerty téměř každý den. 

Na vánoční trhy se Cheb připravoval týden. Na historickém náměstí Krále Jiřího z Poděbrad vyrostla věž se zvonicí, stánky a také umělé kluziště. Lidé jej mohou užívat zdarma, dopoledne bude otevřeno pro školy, odpoledne pro veřejnost, a to včetně půjčovny bruslí. Podobně i Ježíškova dílna s ukázkami starých řemesel je v pracovní dny dopoledne určena pro školy, odpoledne pak veřejnosti. Děti si zde samy mohou řemesla vyzkoušet. 
    
"Věděli jsme, že spousta našich lidí jezdí na trhy do sousedního Německa, do Weidenu nebo Norimberku. Chtěli jsme jim ukázat, že stejně krásné trhy dokážeme připravit i u nás," uvedl místostarosta Chebu Tomáš Linda (ODS). 
    
Náklady na pořádání trhů jsou asi dva miliony korun. Velkou část prostředků získává pořadatelská agentura ze sponzorských darů. Vystoupí na nich Jiří Korn, Ilona Csáková, Laďa Kerndl, Vilém Čok, Vašo Patejdl a další zpěváci. 
    
S novou podobou vánočních trhů přišel Cheb vloni a ačkoli to město stálo zvýšené náklady, ohlasy byly pozitivní, a to nejen od obyvatel Chebu, ale i od návštěvníků. Pro Cheb jsou tak vánoční trhy i další možností, jak do města přilákat turisty. 
    
Novinkou letos bude propojení trhů s výstavou obrazů Josefa Lady v Galerii výtvarného umění na náměstí a mimořádné zpřístupnění věže galerie, odkud je výhled na chebský hrad i Špalíček zároveň. 
 
zdroj: ČTK