V Chebu už začaly sloužit první podzemní kontejnery na odpad

V Chebu začaly lidem sloužit první dva podzemní kontejnery na odpad. Město je chce umisťovat hlavně v historickém centrum, kde klasické kontejnery kazí vzhled ulic a navíc se kolem nich tvoří nepořádek. Celkem by ve městě mělo v první etapě vzniknout deset podzemních kontejnerů, informoval ČTK místostarosta Chebu Tomáš Linda (ODS). 

Kontejnery na komunální a tříděný odpad v podzemí už fungují v ulicích Sládkově a Jakubské, další přibudou ve Školní a Palackého ulici. "Náklady na vybudování prvních deseti podzemních kontejnerů budou kolem dvou milionů korun," uvedl Linda. "Věříme, že se v těchto lokalitách výrazně zlepší pořádek kolem stanovišť kontejnerů. Pravidelně zde totiž byly k vidění nepřehlédnutelné stopy po nenechavcích, kteří se v klasických plastových kontejnerech přehrabují," uvedl Linda. 

Cena za následnou manipulaci s odpadem se podle vedení v důsledku pořízení podzemních kontejnerů nezvýší. Město platí jen za skutečně odvezené množství odpadu bez ohledu na velikost či množství nádob. 
    
Podzemní kontejnery jsou velkoobjemové šachty pod dlažbou ulice. Navenek vystupují jen vhazovací sloupky, připomínající odpadkové koše. Ty jsou nenáročné na prostor, odolné požárům a hlavně brání zpětnému vybírání odpadu. Pojmou až čtyřikrát více odpadu než stávající plastové nádoby na odpad. 
 
zdroj: ČTK