Turnaj ve stolním tenisu vozíčkářů

V sobotu 4. června 2011 v 10.00 hodin proběhne v herně stolního tenisu liberecké Tipsport areny zahájení turnaje ve stolním tenisu vozíčkářů, který v rámci Českého poháru organizuje Liberecký sportovní klub vozíčkářů pod vlajkou SKST Liberec.

Český pohár má devět kol pořádaných vždy v jiném městě ČR. Hraje se ve třech výkonnostních skupinách, ze kterých se po ukončení sezóny postupuje a sestupuje, a to dle konečného pořadí.

Zahájení turnaje se zúčastní představitelé města Liberce v čele s paní primátorkou Martinou Rosenbergovou. Dále byli pozváni generální ředitel Krajské nemocnice Liberec a.s. MUDr. Zdeněk Konrád a ředitel DPML a předseda SKST Liberec Jiří Veselka.

Sportovní oddíl vozíčkářů byl v Liberci založen v roce 1992. Cílem je organizace sportovní činnosti pro tělesně postižené sportovce na vozících  ( paraplegie + kvadruplegie )  a vytvářet pro ně materiální a tréninkové podmínky. Hlavním sportem je stolní tenis,  27.5.2002 byla provedena změna názvu klubu na Liberecký sportovní klub vozíčkářů  ( www.lskv.cz ).

1.1.2006 se tento klub sloučil s SKST Liberec ( liberecký oddíl stolního tenisu zdravých –www.skstliberec.cz ) a dále funguje jako samostatný oddíl v SKST Liberec.

www.liberec.cz