Třicítka zaměstnavatelů nabízela práci ve Svobodě

Již potřetí se v chebském Kulturním centru Svoboda uskutečnil veletrh pracovních příležitostí. U 28 vystavovatelů se během celého dne vystřídala zhruba pětistovka zájemců, a to z řad široké veřejnosti, uchazečů evidovaných na úřadu práce i studentů posledních ročníků středních škol. Další veletrhy se v březnu odehrají i v Sokolově a Karlových Varech.  

Složení vystavujících zaměstnavatelů bylo pestré. „Největší zastoupení měly už tradičně výrobní firmy, které hledaly technicky zaměřené pracovníky," popsal Stanislav Kříž, ředitel Krajské hospodářské komory. „Další podstatnou část zaměstnavatelů tvořila zdravotnická zařízení, jako jsou nemocnice, léčebny a lázeňská zařízení, které hledají zdravotnický personál, a dále podniky zabývající se ubytovacími a stravovacími službami, které mají nedostatek kuchařů a číšníků," doplnil.

Práci nabízely i veřejné instituce, např. město Cheb, Policie ČR, Armáda ČR nebo Celní úřad.

Oslovit potenciální zaměstnance se do Chebu vydali například zástupci společnosti ept connector, s.r.o., produkující konektory pro elektronická zařízení a automobilový průmysl, kteří rozšiřují tým spolupracovníků pro svoji novou halu v Habartově. „Hledáme kvalifikované technické pracovníky, ale i dělníky do výroby bez praxe, které si můžeme sami vyškolit v našem juniorském programu," vysvětlila finanční a personální manažerka společnosti.

Součástí veletrhu práce byl také doprovodný program, hlavně v podobě přednášek s odborníky. „Uchazeči se v dvacetiminutových workshopech dozvěděli, kde hledat práci, jak správně napsat životopis a komunikovat při pracovním pohovoru," informovala manažerka veletrhu Lenka Bílková z Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje. Pracovní pohovor nanečisto si pak zájemci mohli i na místě vyzkoušet. Bylo možno si také nechat zhodnotit životopis personalistou nebo se poradit s vizážistou o správném líčení a oblečení na pohovor.

Veletrh pracovních příležitostí připravila Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje ve spolupráci s Karlovarským krajem a úřadem práce. Cheb ale nebyl jediným místem, kde se akce uskuteční. Další budou probíhat i v dalších okresních městech Karlovarského kraje. Ve čtvrtek 9. března proběhne veletrh v Sokolově ve sportovní hale ISŠTE a 16. března v Karlových Varech v Lidovém domě ve Staré Roli.