TOTAL vyrábí v Kouřimi silniční a průmyslové asfalty nejvyšší kvality

Společnost TOTAL ČESKÁ REPUBLIKA vyrábí již řadu let ve středočeské Kouřimi asfaltové výrobky určené pro použití v silničních a vodohospodářských stavbách, při izolacích ve stavebním sektoru a pro mnohé další průmyslové aplikace. Vysoký kvalitativní standard výrobků splňuje všechny požadované evropské a mezinárodní normy.

Skupina TOTAL je již po desítky let na trhu s asfaltovými pojivy synonymem kvality. Toto tvrzení může podložit řadou úspěšných projektů v nejnáročnějších podmínkách. Celosvětový úspěch má zejména polymerem modifikovaný asfalt STYRELF, který úspěšně odolává provozu letadel, těžkých nákladních vozidel a závodních automobilů.

Silniční asfalty

Jednou z mnoha řad silničních asfaltů z Kouřimi je STYRELF. Jedná se o prvotřídní modifikovaný asfalt a řešení pro dopravně a klimaticky extrémně zatížené vozovky. Dokazuje to již přes 40 let na vozovkách v těch nejtěžších podmínkách. Díky své odolnosti proti trvalým deformacím a vzniku nízkoteplotních a únavových trhlin je řada STYRELF ideálním řešením také pro mosty, letiště a skladovací prostory.

Dalším příkladem špičkových asfaltů je řada KROMATIS. Bezbarvý asfalt určený pro barevné úpravy pozemních komunikací. V rámci trvalé snahy o zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích a zlepšení standardu kvality života v městském prostředí vyvinula Skupina TOTAL řadu bezbarvých syntetických pojiv KROMATIS. Použití výrobku KROMATIS snižuje náklady na veřejné osvětlení, zvyšuje pozornost řidiče a zlepšuje celkový estetický dojem z vozovky.

Za všechny jmenujme ještě řadu ECO², což je moderní asfalt, který šetří životní prostředí a náklady při výrobě a pokládce. Umožňuje vyrábět směsi při nízkých teplotách bez investic do nových výrobních zařízení. Při srovnatelných vlastnostech, jako mají standardní horké asfaltové směsi, umožňuje tato řada v závislosti na druhu použitého asfaltu snížení teploty při výrobě a pokládce až o 40 °C.

Průmyslové asfalty

V oblasti průmyslových aplikací hraje asfalt důležitou roli hlavně při výrobě střešních a izolačních asfaltových pásů. Nejčastějším účelem použití je vodotěsná izolace plochých střech, střešní šindele. Nejvyšší kvality dosahují modifikované asfaltové pásy, jejichž povlakovou hmotu tvoří homogenní směs asfaltu, polymeru a minerálního plniva. Odolávají nepříznivým klimatickým podmínkám, jako jsou například kroupy, mráz nebo horko a mají dlouhou životnost.

Oxidovaný asfalt pro průmyslové aplikace STELOX je asfalt vzniklý procesem vhánění vzduchu do běžného destilačního asfaltu při vysokých teplotách (220 – 250 °C) čímž dosahuje odolnosti proti vysokým teplotám a zvýšenou elasticitu při nižších teplotách. To z něj dělá ideální materiál pro těsnící a zálivkové hmoty. Oblast použití výrobků STELOX jsou zejména střešní a izolační asfaltové pásy, asfaltová lepidla a laky. Dalšími aplikacemi těchto asfaltů jsou např. izolace a ochranné materiály v elektrickém sektoru. STELOX v blocích je využíván zejména jako spojovací vrstva jednotlivých izolačních membrán na stavbě.

Tvrdý asfalt s vysokým bodem měknutí COVREX vzniká oxidací destilačního asfaltu při vysokých teplotách (220–250 °C), čímž dosahuje mnohem vyššího penetračního indexu (menší teplotní citlivost). Řada COVREX je tudíž vhodná pro výrobu průmyslových a obytných podlah, a to včetně interiérů. Dalšími průmyslovými aplikacemi jsou například výroba laků, izolací v automobilovém průmyslu, výroba pneumatik, tiskařských barev, hokejových puků a jiné.