Těhotná žena z videa není matkou odložené holčičky, pátrá se dál

Policie zrušila pátrání po těhotné ženě, jejíž video zveřejnila v sobotu v souvislosti s případem novorozené holčičky nalezené v kontejneru v Chebu. Žena se sama dostavila na policejní služebnu, podle policie nejde o matku novorozeněte. Policisté ale i nadále pátrají po jiné ženě, která se minulé pondělí kolem 09:00 pohybovala v okolí obchodního domu Lidl ve Františkových Lázních. ČTK o tom informoval policejní mluvčí Pavel Valenta.  

"Po provedených úkonech bylo zjištěno, že se nejedná o hledanou ženu," uvedl.
 
Platí tak pátrání, které policisté vyhlásili už v týdnu, a to po těhotné ženě ve věku 20 až 30 let, štíhlé postavy s černými vlasy česanými do culíku. "Žena měla na sobě nápadně barevné oblečení a měla se dne 8. července kolem 09:00 hodiny pohybovat v okolí obchodního domu Lidl ve Františkových Lázních s doposud neznámým mužem," uvedl Valenta.
 
Zachráněné holčičce, které zdravotníci říkají Anička, se daří dobře, není v ohrožení života. Nalezena byla v kontejneru na odpadky v ulici Matěje Kopeckého v Chebu. Policie žádá o pomoc i případné svědky, kteří například viděli u kontejneru zastavovat auto, nebo si všimli osoby, jež by do něj něco podezřelého vhazovala.
 
zdroj: ČTK