Silnice z Drmoulu na německý Mähring je díky dotaci opravená

Karlovarský kraj opravil díky dotaci tři úseky na silnici mezi německým Mähringem a Drmoulem na Chebsku. Byť jde o silnice třetí třídy, cesta přes hraniční přechod Broumov a Drmoul je nejkratší spojnicí z Bavorska do Mariánských Lázní. Rekonstrukce silnice přišla na 10,6 milionu korun, řekl při dnešním otevření opravených úseků hejtmanův náměstek Petr Navrátil (ČSSD). 

Konkrétně šlo o přestavbu zhruba dvoukilometrového úseku silnice ve směru Broumov - Chodovská Huť včetně mostu v Chodovské Huti. Dále byly provedeny stavební úpravy silnice v úseku Chodovská Huť - Tři Sekery dlouhém necelý kilometr a rekonstrukce silnice ze Tří Seker směrem na Drmoul v délce 1,4 kilometru. Všechny tři úseky získaly nový povrch včetně úpravy odvodnění. Stavbařům se podařilo dokončit veškeré práce v termínu. 
    
Akce byla hrazena z přeshraničního programu Cíl 3. Karlovarský kraj spojují s Bavorskem celkem čtyři hraniční přechody, v Aši, Pomezí nad Ohří, na Svatém Kříži a v Broumově. Ten je sice už na Plzeňsku, ale auta odtud míří hlavně na Mariánské Lázně. "Stav silnic v této oblasti je důsledkem vysídlení a odlivu obyvatel v 80. letech. Současným potřebám tak už neodpovídají. O to je rekonstrukce této spojnice do lázeňského trojúhelníku důležitější," dodal Navrátil. 
    
Silnice jsou ale důležité i pro místní. "Několik let jsme o opravu usilovali. Naše oblast má velký turistický potenciál a dobrá silnice může přivést více návštěvníků," řekla starostka Tří Seker Dagmar Strnadová. 
 
zdroj: ČTK