Ručinský: Vláďovi Růžičkovi se reprezentace neodmítá

Hokejový útočník Martin Ručinský již počítal s tím, že reprezentační kariéra je pro něj uzavřenou záležitostí, ale místo toho se po devíti letech do národního týmu vrací. Kouč Vladimír Růžička olympijského vítěze z Nagana a trojnásobného mistra světa nominoval na únorové zápasy s Ruskem v Karlových Varech a Praze. Ručinský se v reprezentaci představí poprvé od olympiády v Turíně 2006.

"Reprezentační dres se nikdy neodmítá a navíc Vláďovi se neříká ne," řekl Ručinský, který s Růžičkou v minulosti hrál a oba se podíleli na historickém triumfu v Naganu.
 
"Samozřejmě, že jsme v kontaktu dlouhodobě, ale naposledy jsem s ním mluvil ve středu. Říkal mi, že by byl rád, kdybych nastoupil k těmto utkáním," uvedl Ručinský, kterému bude v březnu 44 let. "Vždycky jsem říkal, že se reprezentační dres neodmítá a pro mne to byla čest hrát za národní tým," podotkl.
 
Připustil, že s reprezentací už dávno nepočítal. "Tuto kapitolu jsme už před lety uzavřel, ale vše se vyvinulo jinak," pousmál se Ručinský, kterému se v této sezoně daří a patří mezi klíčové postavy Litvínova.
 
Růžičkovi prý i tento týden zopakoval, že si myslí, že na reprezentaci je starý a přenechá ji mladším. "Tohle byly argumenty, které jsem Vláďovi řekl. Mezinárodní hokej se za těch devět let posunul zase o kus dál. On na to reagoval tím, že i přesto by byl rád, kdybych nastoupil," popsal Ručinský konverzaci s trenérem.
 
Růžičkovi je vděčný už řadu let. "Už když jsem byl v dorostu, tak si mě vytáhl a chtěl, abych hrál s ním. V mém mladém věku mi hodně pomohl a já jsem mu stále vděčný. I proto mu nemůžu nabídku odmítnout. Opět budu opakovat, hrát za národní tým je hrdost," řekl Ručinský.
 
Je možné, že by se Ručinský objevil v reprezentačním dresu i na květnovém mistrovství světa v Praze. "To je hodně daleko, tak moc dopředu nekoukám. Vše je ve hvězdách a tato reprezentační akce nemá s mistrovství světa nic společného. Mě teď čekají dva zápasy 5. a 7. února a pak se uvidí. Teď vůbec nevím, do čeho jdu. Jinak vypadá mezinárodní hokej v televizi, v hledišti a jinak na ledě," dodal útočník, který má na kontě téměř tisíc zápasů v NHL.
 
zdroj: ČTK