Policisté zadrželi na Chebsku muže, kteří tiskli falešné bankovky

Policisté zadrželi na Chebsku dva muže, kteří jsou podezřelí z padělání peněz. Muži ve věku 27 a 29 let od dubna na své vlastní tiskárně tiskli padělané bankovky a následně je udávali jako pravé do oběhu. Některé bankovky by stále mohly být v oběhu, informovala dnes ČTK krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová. 

Na Chebsku se začaly padělky bankovek v hodnotě 100, 200, 500 a 2000 korun a 10 eur objevovat od letošního května. "Intenzivním vyšetřováním a následnou domovní prohlídkou byla u 27letého muže nalezena šablona a tiskárna, na které byly tyto bankovky tištěny. Muž byl následně se souhlasem státního zástupce zadržen," uvedla mluvčí. 
    
K trestné činnosti se muž doznal a s kriminalisty spolupracuje, proto odpadly důvody vazby. V případě prokázání viny oběma mužům hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. 
    
"Celkem mělo být vyrobeno několik desítek bankovek. Větší část z nich se podařilo zajistit, avšak několik kusů bankovek může byt stále v oběhu. Žádáme proto veřejnost, aby v případě pochybností ohledně svých bankovek či jakékoliv podezření na padělanou bankovku neprodleně nahlásili na nejbližší policejní služebnu a pomohli nám tím k dalšímu šetření," dodala Týřová. 
    
Kriminalisté případ prošetřují a prověřují i další lidi, kteří se mohli na této trestné činnosti podílet. 
 
zdroj: ČTK