Policisté v Karlovarském kraji kontrolovali ski areály i lyžaře

Rozsáhlou kontrolu několika lyžařských areálů provedli o víkendu policisté v Karlovarském kraji. Během speciálně zaměřené sobotní akce, při níž sami na lyžích projížděli střediska v Nových Hamrech, Perninku, Abertamech a v Potůčkách, zadrželi jednu hledanou osobu, pokutovali několik řidičů a řešili přestupky. Policisty zajímali i lyžaři, ani u jednoho však nezjistili, že by jezdil pod vlivem alkoholu nebo drog. ČTK o tom řekl policejní mluvčí Pavel Valenta. 

"Jde o letošní první takto velkou akci v našich lyžařských střediscích," uvedl. Za sezonu se pak podobných kontrol v kraji koná několik. 

Dvě desítky policistů z Nejdku, Perninku a Nové Role se zaměřily nejen na pátrání po hledaných osobách a věcech, zbraních, střelivu, výbušninách, drogách a podobně, ale zejména na kontroly ski areálů a přilehlých parkovišť, zda v nich nedochází ke krádežím lyží a dalšího zimního vybavení nebo k vloupáním do zaparkovaných vozidel. Dále hlídky projížděly na lyžích také odlehlé odstavné plochy, kde parkují běžkaři a zjišťovaly, zda nenechávají ve vozech viditelně odložené věci. Řidičům zanechávaly letáky s radami, jak předcházet krádežím. 
    
"Hlídky také kontrolovaly přijíždějící i odjíždějící řidiče, zda nejsou pod vlivem alkoholu nebo omamných či psychotropních látek, stejně tak i samotné lyžaře," řekl Valenta. Upozornil, že pokud lyžař nebo jiný účastník jede na sjezdovce po požití alkoholu nebo drog, hrozí mu ve správním řízení pokuta 25.000 až 50.000 Kč. 
    
Celkem se kontrola týkala desítek osob i vozů. Pokutu uložila policie v sedmi případech, tři přestupky se budou řešit ve správním řízení. 
 
zdroj: ČTK