Policisté honili řidiče z Chebu až do K.Varů, museli i střílet

Nehodou skončila ranní honička policie s devětadvacetiletým řidičem osobního auta Daewoo, který neuposlechl výzvy policistů k zastavení a ujížděl z Chebu až do Karlových Varů. Policisté nakonec museli vozu zatarasit cestu nákladním autem, do kterého narazil. Při zatýkání museli použít i služební zbraň, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová. Řidič byl lehce zraněn, stejně jako jeden ze zasahujících policistů.

Honička se odehrála kolem 5:00. "Řidič policistům ujížděl a projel i připravené zátarasy. U sjezdu na Globus u Karlových Varů museli policisté použít donucovací prostředky. Ale i po nehodě muž na zasahující policisty najížděl a snažil se je zranit," uvedla Böhmová.
 
Podle prvních informací je řidičem Čech, který byl zřejmě pod vlivem drog. Silnice R7 byla kvůli nehodě u Karlových Varů uzavřena. Provoz na hlavní trase v Karlovarském kraji byl obnoven po 07:30.
 
"V tuto chvíli je devětadvacetiletý řidič po ošetření v nemocnici a byl umístěn do policejní cely," doplnila dopoledne Böhmová.
 
zdroj: ČTK