Policie oslavila dvacáté výročí

Policisté v libereckém kraji oslavili dvacáté výročí založení Policie České republiky a současně i založení krajského ředitelství v Liberci. Při této příležitosti převzal liberecký policejní ředitel Milan Franko slavnostní prapor z rukou hejtmana Libereckého kraje Stanislava Eichlera.

Před libereckou radnicí proběhlo také ocenění policistů i významných představitelů složek Integrovaného záchranného systému. Ocenění ředitele Krajského velitelství policie získala i primátorka Liberce Martina Rosenbergová, ředitel liberecké městské policie Ladislav Krajčík i zástupci polské a německé policie.

Že je práce policistů jak náročná, tak i nebezpečná, to dokládá statistika. Jak podotknul Stanislav Eichler ve svém proslovu, za dvě desítky let existence PČR přišlo ve službě o život šedesát policistů z celé České republiky.

Primátorka Martina Rosenbergová zmínila vynikající spolupráci města a policie, a stejně jako ostatním složkám IZS vyjádřila poděkování za nasazení v situacích, jako byly loňské povodně, kdy jejich pomoc potřebují všichni občané.

www.liberec.cz