Počasí "jasné" na první pohled

Díváte se z okna a rádi byste vyrazili na delší procházku? Nemusíte být přímo fanda sledování počasí, ale jistě jste rádi vhodně oblečeni a vybaveni na to, co vás venku čeká. Možná již doma vlastní meteostanici máte, protože ceníte možnost dozvědět se o počasí v následujících hodinách víc než pouhým pohledem z okna. Paleta dostupných modelů i jejich funkcí je stále pestřejší. Podívejme se zblízka na dva prémiové zástupce z široké nabídky značky SENCOR.

Wifi profesionální meteostanice SENCOR SWS 9898 je komplexní řešení pro sledování atmosférických podmínek. Díky spolupráci s globálními veřejnými meteorologickými platformami „Weather Underground“ a „Weathercloud“ údaje snímané u vás na zahradě porovnává s hodnotami z širokého okolí a poskytuje detailní obraz o vývoji počasí v nejbližších hodinách. Venkovní jednotka 5v1 disponuje senzorem rychlosti a směru větru, vlhkosti a teploty vzduchu a množství srážek. Prádlo na šňůře můžete pustit z hlavy, sytém vás sám upozorní na blížící se déšť, přívalový liják, sílící vítr nebo možnost tvorby náledí. Aktuální stav, předpověď a statistiky můžete sledovat doma na barevném LCD displeji vnitřní jednotky s úhlopříčkou 5,4″ nebo i odjinud (třeba i mnoho kilometrů daleko) na dalších chytrých zařízeních, třeba na svém počítači. Řešení počasí budete mít zkrátka v kapse.

Meteostanice s projektorem SENCOR SWS 5400 zobrazuje rychle a přehledně aktuální stav i předpověď ikonami na displeji. Pod kontrolou budete mít vnitřní i venkovní teplotu, vlhkost i tlak. Na hraniční nastavenou teplotu vás stanice sama upozorní. Základní údaje navíc promítá efektně na strop nebo na zeď, informace o čase, teplotě nebo předpovědi máte tedy opravdu na očích. Údaje o počasí venku snímá senzor, který komunikuje bezdrátově do vzdálenosti 70 metrů, můžete jej tak pohodlně umístit tam, kde nebudou měřené údaje zkresleny. Na zobrazovaný čas se můžete spolehnout, hodiny jsou řízeny rádiově pomocí signálu DCF77. S tímto modelem prokouknete počasí na první pohled.