Po Valdštejnově cyklostezce provází dvojjazyčná mobilní aplikace

Dvojjazyčná mobilní aplikace nově provází návštěvníky Valdštejnovy cyklostezky, která prochází Chebskem a přilehlým okolím v Německu. Aplikace vznikla jako součást letošní obnovy informačních cedulí na trase, která byla vyznačena už před sedmi lety v době konání Krajinné výstavy Cheb - Marktredwitz, informovala ČTK vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu chebské radnice Marcela Brabačová. 

"V mezičase se trasa stala součástí několika dalších tras a byla integrována do přeshraničního systému, například Brückenradweg. Také v okolí Chebu, i přímo ve městě, došlo v jejím značení k mírným změnám," uvedla Brabačová. 
    
Aplikace nabízí řadu informací. Popisuje zajímavá místa na trase, možnosti servisu kol a půjčoven, najde místa pro občerstvení a přenocování. Součástí je mapa i s možností vyhledání nejlepší trasy. Užitečná je i předpověď počasí pro oblast, přes kterou trasy vedou. Aplikace pro chytré telefony se systémem iOS i Android je v češtině i němčině. 
    
"Zároveň byla vydána nová, dvoujazyčná mapa s aktualizovanými informacemi," doplnila Brabačová. Přeshraničním partnerem projektu bylo město Cheb, prostřednictvím Turistického infocentra. To zajistilo renovaci všech 13 cedulí na českém úseku cyklotrasy a ve spolupráci s odborem správy majetku nově i její vyznačení přes střed města. 
 
zdroj: ČTK