Plesová sezona v Karlovarském kraji vrcholí, ceny se značně liší

Desítky plesů se do začátku jara odehrají ve velkých společenských sálech v Karlovarském kraji. Zejména letošní maturanti jsou nejčastějšími objednavateli. Pronájem sálu ale může stát řádově od 10.000 korun až po několik desítek tisíc korun, zjistila ČTK. 

Například Kulturní centrum Svoboda v Chebu má do konce března naplánováno 19 plesů. "Kromě chebských škol a spolků k nám jezdí na plesy například i školy ze Sokolova nebo Mariánských Lázní," řekla ČTK vedoucí technického provozu chebského centra Svoboda Barbara Maršíková. 
    
Cheb ještě donedávna sál pro pořádaní plesů neměl, a místní školy tak musely jezdit jinam, hlavně do Františkových Lázní. Od roku 2011, kdy se přestavba zchátralého kulturáku na moderní kulturní centrum s velkým sálem dokončila, pořadatelé plesů naopak míří do Chebu. 
    
Základní sazba za pronájem chebské Svobody je od 12.500 korun. "K tomu ale nabízíme i řadu doplňkových služeb, jako je zajištění požárního dozoru nebo bezpečnostní služby. Pak se cena navýší," doplnila Maršíková. 
    
Šestnáct plesů je do jara objednaných v sokolovském Hornickém domě, řekla ČTK Yvonne Bereczká z Městského domu kultury v Sokolově. Památkově chráněný objekt z 20. let 20. století nabízí kromě velkého sálu i řadu dalších prostor. Umožňuje tak konání relativně komorního plesu i velkých maturitních plesů. 
    
"Například malý ples tak přijde na asi 13.000 korun, zatímco pokud si například maturitní ročním objedná celé prostory Hornického domu, tak ples přijde na asi 47.000 korun. Je to vždy podle toho, kolik místa a jaké služby si zájemce objedná," řekla ČTK Bereczká. 
    
Ale nejen městské sály jsou vyhledávaným místem pro plesy. Prakticky každý pátek a sobotu, s výjimkou jarních prázdnin, se konají plesy i v sále Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. Luxusní hotel navíc disponuje rozsáhlými prostory, které vyhovují pro široké spektrum společenských akcí. 
    
"Kapacita je taková, že klidně pojmeme celý maturitní ročník. I proto si školy objednávají plesy u nás. Navíc zde jsou už tradiční místa pro focení, třeba na schodech na balkon. Stává se nám například i to, že pokud nějaká maturantka focení nestihne, tak se s námi domlouvá na dodatečném focení," popsala ČTK vedoucí obchodního a marketingového oddělení Grandhotelu Pupp Jitka Markusová. 
    
Nevýhodou pro účastníky plesu v Puppu jsou ale naopak ceny nápojů nebo jídel, které odpovídají kvalitě hotelu, ale jsou výrazně dražší než v sálech v menších městech nebo v méně prestižních hotelech. Útrata na plese se tak může prodražit. 
 
zdroj: ČTK