Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Nechcete, aby se vám dovolená prodražila? Tipy, na co nezapomenout

27. 03 2018 | Kdo by chtěl zbytečně rozhazovat peníze? Ať už během roku nebo o dovolené. Existují přeci tisíce možností, za co je příjemně utratit. Přinášíme několik chytrých tipů, na co byste neměli zapomenout, pokud se o dovolené chcete vyhnout zbytečným výdajům a nepříjemnostem.  

Nastudujte specifika dané země

Velmi snadno se můžete dostat do potíží, když nebudete znát zákony dané země. A jsou to nejenom jiné rychlostní limity. Dopravní předpisy v tomto ohledu však vynikají. I v nedalekých evropských zemích vás může překvapit třeba zákaz hlasitého poslechu hudby v autě, zákaz řízení v žabkách, zákaz kouření v autě, kde jsou děti nebo zákaz telefonování za jízdy, a to i s handsfree sadou. Loňskou hojně diskutovanou novinkou bylo například udělování pokut turistům v plavkách v řadě chorvatských měst.

Smartphone s sebou

Doporučujeme chytrý telefon s sebou na dovolenou určitě vzít. V celé EU již voláte, posíláte SMS i využíváte data za stejnou cenu jako doma. Mimo EU si podmínky vždy předem zjistěte a pokud nebudete chtít akceptovat podmínky některého z datových tarifů, spolehněte se na věrohodné veřejné Wi-Fi. 

Komfortní je totiž použití smartphonu při placení, protože aplikace mají zabezpečené prostředí, do kterého zadáte údaje ke své platební kartě. Ubytování nebo třeba taxi tak hradíte jedním kliknutím, nemusíte se zabývat hotovostí nebo používáním karty na recepci. Stejně tak se bude hodit i navigace, do které si mapy můžete stáhnout předem a vyhnout se tak nutnosti neustálého online připojení. 

Vezměte karty i hotovost 

Určitě nezapomeňte platební kartu. Platnou kartu budete potřebovat k rezervacím či on-line platbám za služby. Ideálně s sebou vezměte karty platební i kreditní, protože jsou poskytovatelé služeb, kteří kreditní kartu při platbě vyloženě požadují. Je také dobré včas před cestou ověřit, jaká je platnost vašich karet a zda karta zahrnuje i cestovní pojištění. Vhodné je uvažovat i o pojištění samotné karty. 

Pokud máte více platebních karet, je dobré, aby byla každá vydaná jinou karetní asociací. „Za hranicemi mějte ideálně karty obou největších asociací - Visa i MasterCard. Při zřizování účtu v bance, například manželům, vždy doporučujeme, aby každý z nich měl od každé značky jednu. Je to velmi praktické právě při zahraničních cestách,“ doporučuje Gabriela Brůhová ze Sberbank.

S sebou si vezměte ale i hotovost. V každé zemi jsou stále obchody, kde neakceptují platební karty nebo preferují jiný typ. Příkladem může být Německo, kde s mezinárodně uznávanými kartami u řady obchodníků narazíte. Naši sousedi totiž platí mnohem častěji kartami typu EC (Electronic Cash), které se v Česku nevydávají. I proto je moudré mít v peněžence připravenou hotovost. Bez té se na cestách stále ještě neobejdete.

Mějte po ruce kontakty pro blokaci karty

Připravte se také na případnou nemilou situaci ztráty nebo odcizení karty a do telefonu si uložit číslo pro blokaci karet, vyřízení nouzové hotovosti nebo vydání dočasné karty. Kontakt si poznamenejte raději i jinam než do jednoho telefonu, protože se může stát, že dojde k odcizení telefonu i karty najednou.

Pojistěte si storno dovolené

Některé věci člověk neovlivní. Může se stát, že před odjezdem na dovolenou onemocníte, nebo vám plány změní nějaká událost. Pro tyto případy se vyplatí se dobře pojistit. „V České republice sledujeme v posledních letech růst zájmu o dovolené nakoupené za výhodných podmínek v několikaměsíčním předstihu. S tím souvisí růst popularity pojištění storna dovolené, protože si lidé chtějí pojistit riziko, že jim nepředvídané události dovolenou znemožní,“ říká Jiří Zindulka z Yachting.com.
 

 

Diskuse

Čtěte více

Dnešní videokonference umí nejen videohovory

Dnešní videokonference umí nejen videohovory

Pod pojmem videokonference si řada lidí představuje pouze řešení pro on-line komunikaci typu Skype. Profesionální řešení ale umějí vedle zprostředkování profesionálního HD přenosu také například ...

Dobří andělé pomáhají rodině z Chebu překonat překážky spojené s nevyléčitelnou nemocí dcery

Dobří andělé pomáhají rodině z Chebu překonat překážky spojené s nevyléčitelnou nemocí dcery

„Vandička byla od narození nádherná, okatá brunetka, získala si všechny kolem svou vnitřní krásou. Život nám všem nadělil těžkou zkoušku. Potkalo nás neštěstí v podobě dětské mozkové obrny, ...

MOËT PARTY NA KVIFF 2019 PŘILÁKALA MNOHO HVĚZD

MOËT PARTY NA KVIFF 2019 PŘILÁKALA MNOHO HVĚZD

Tradiční slavnostní setkání pořádané francouzským šampaňským domem, oficiálním partnerem 54. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, se tentokrát konalo u příležitosti 150. výročí ...

AŽ 61 % RODIČŮ SAMOŽIVITELŮ NEJEZDÍ V LÉTĚ S DĚTMI NA PRÁZDNINY

AŽ 61 % RODIČŮ SAMOŽIVITELŮ NEJEZDÍ V LÉTĚ S DĚTMI NA PRÁZDNINY

Letní prázdniny se blíží a pro mnohé rodiče samoživitele je toto období v roce velmi finančně, často i časově, náročné. I přes rostoucí životní úroveň většiny obyvatel republiky a s tím spojený ...

108 dětí a 95 rodičů z 60 rodin na Chebsku podpořili Dobří andělé. Pomáhat je potřeba i nadále.

108 dětí a 95 rodičů z 60 rodin na Chebsku podpořili Dobří andělé. Pomáhat je potřeba i nadále.

Když rodinu zasáhne vážné onemocnění – ať už rodiče nebo dítěte – dopadne jeho tíha na každého z jejích členů. Dobří andělé dlouhodobě podporují rodiny s dětmi, ve kterých se objevila rakovina ...

.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO