Na tržnici v Chebu našli celníci nelegální zboží za čtyři miliony

Cigarety, tabák i textilní zboží za více než čtyři miliony korun zadrželi celníci ve středu na tržnici Dragoun v Chebu. Zboží celníci zabavili. Třem osobám, podezřelým z porušení práv k ochranné známce a porušení předpisů o nálepkách, hrozí trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci či jiné majetkové hodnoty, informovala dnes ČTK Lenka Havelková z Celního úřadu pro Karlovarský kraj.

Akci pod krycím názvem PATRONKA provedli celníci v odpoledních hodinách. "Pracovníci odboru pátrání na základě příkazů soudkyně Okresního soudu v Chebu provedli prohlídky vytipovaných prostor a pozemků. V nalezených utajených skladech tržiště Dragoun celníci zajistili celkem 195.640 kusů cigaret různých značek opatřených tabákovými nálepkami Ukrajiny, Běloruska, Polska, Moldávie a For Duty Free Only. Objevili také 153 kusů maloobchodních balení tabáku značek Golden a Golem o celkové čisté hmotnosti více než 22 kg bez označení tabákovými nálepkami," popsala Havelková. 
    
Kromě cigaret a tabáku celníci zajistili více než 2000 kusů textilního a galanterního zboží neoprávněně označeného ochrannými známkami renomovaných výrobců například Adidas, Nike, Armani, Hugo Boss a dalších. Nelegální zboží skončilo ve skladech celníků.
 
zdroj: ČTK