Na Chebsku bylo v noci zemětřesení, dle prvních údajů až 4 stupně

Chebsko nad ránem opět zasáhlo zemětřesení. První údaje z automatických měřicích systémů uvádějí sílu otřesu i přes čtyři stupně. Epicentrum bylo podle údajů z webových stránek Geofyzikálního ústavu České akademie věd zřejmě na česko-německé hranici u Aše.

Zemětřesení přišlo okolo druhé hodiny ranní. Po silnější otřesu následovalo několik dalších, ale už slabších, které měly magnitudo okolo dvou stupňů.
 
"Byl to silný otřes, který doprovázelo obvyklé hučení. Hodně lidí to probudilo. Bylo vidět, jak se v okolí rozsvěcují světla v domech," popsal noční otřes ČTK Rudolf Kovařík z Šindelové na Sokolovsku.
 
Podle mluvčího krajských hasičů Martina Kasala v noci neměli hasiči kvůli zemětřesení žádný výjezd. Není ale vyloučené, že se na hasiče lidé ještě obrátí, pokud ráno zjistí nějaké škody na domech.
 
Silnější otřesy se na Chebsku objevily na přelomu května a června. Nejsilnější bylo zemětřesení 31. května, které dosáhlo síly 4,5 stupně. Šlo tehdy o jeden ze dvou nejsilnějších otřesů za posledních 100 let. Způsobil i škody na budovách. Pojišťovny dostaly hlášení o škodách z Chebska a Sokolovska za více než milion korun.
 
zdroj: ČTK