Mořské plody pro lepší zdraví a náladu

Česká společnost Delmart vybírá a dodává na český trh kvalitní potraviny s důrazem na původ, zpracování i čerstvost surovin. Pro všechny milovníky mořských plodů je určena směs chobotnic a mušlí v bazalkovém pestu a oleji. Složení bez umělých aromat a dochucovadel zaručí výjimečný chuťový zážitek.

Mořské plody si nacházejí cestu na náš stůl stále častěji. Jedním z důvodů je krom jejich chuti také vysoký obsah zdraví prospěšných látek. Jsou bohatým zdrojem vitamínů a minerálů, především železa, selenu, vitaminu A a B12, který je důležitý pro naši psychickou pohodu. Obsahují také omega-3 mastné kyseliny, které prospívají srdci a cévám, snižují hladinu škodlivého cholesterolu a mají protizánětlivé účinky. Mořské plody si můžete bez výčitek dopřát i při dietě, protože obsahují vysoký podíl proteinů, ale málo tuku. Skvěle působí také na naši pleť – selen, zinek a glykosaminoglykany pomáhají udržovat pokožku pružnou a hladkou. Pokud vás trápí bolesti kloubů, jsou mořské plody ideální potravinou díky obsahu chondroitinu, který chrání klouby, snižuje jejich bolestivost a působí jako prevence artritidy.

Mořské plody si můžete vychutnat večer se sklenkou dobrého vína při posezení s přáteli, ozvláštnit s nimi rodinnou oslavu nebo si je díky praktickému balení vzít do práce jako zdravou svačinku. Chobotnice a mušle v bazalkovém pestu si můžete objednat spolu s dalším nákupem na Košík.cz.