MOËT PARTY NA KVIFF 2019 PŘILÁKALA MNOHO HVĚZD

Tradiční slavnostní setkání pořádané francouzským šampaňským domem, oficiálním partnerem 54. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, se tentokrát konalo u příležitosti 150. výročí Moët Impérial. Zúčastnilo se ho téměř 500 osobností ze světa umění i businessu.

Letošní Moët party byla organizovaná v duchu nejdůležitějšího milníku šampaňského domu v roce 2019, v duchu oslav 150 let od vzniku legendárního šampaňského Moët Impérial. Dresscode i atmosféra se proto nesly v imperiálním duchu.* Jako vždy nechyběly známé osobnosti.

Party Moët Impérial 150th Anniversary začala 1. července ve 22:00, jak jinak v tomto případě, v prostorách hotelu Imperial v Karlových Varech. Námětem byly oslavy 150 let vzniku legendárního šampaňského Moët Impérial. Červený koberec, světla reflektorů a objektivy fotografů čekaly na významné hosty ze světa umění i businessu. Nechyběli zástupci ostatních oficiálních partnerů filmového festivalu stejně jako Simona Kijonková, Jakub Kohák, Tatiana Kovaříková, Simona Krainová, Sandra Nováková, David Pastrňák, Matěj Ruppert, Eva Samková, Jitka Schneiderová, Marek Ztracený, ale také například manželé Livia a Václav Klausovi. Pro VIP účastníky byl připraven tematický program, navozující atmosféru doby imperiální, stejně jako pořádná dávka šampaňského Moët Impérial.

Program zahájila videoprojekce značky Moët oslavující 150tileté výročí ikonického produktu. V průběhu party proběhlo baletní vystoupení inspirované legendárním ruským Balšim Tiatrom, hudební vystoupení smyčcového kvartetu či improvizované vystoupení zpěváka Matěje Rupperta. Vystoupení doplnila prezentace dechberoucích šperků z kolekce ERA značky Gismondi 1754, která byla zároveň partnerem celé party.

*150 let legendy mezi šampaňskými – Moët Impérial

Neročníkové šampaňské spatřilo světlo světa přesně před 150 lety, v roce 1869 ve městečku Épernay, kraji Champagne. Stalo se tak při příležitosti uctění dlouholetého vztahu zakladatele šampaňského domu Moët & Chandon Jean-Remy Moëta s Napoléonem Bonapartem. První zásilka Moët Impérial na císařský dvůr byla načasována tak, aby se shodovala právě s výročím narození Napoléona Bonaparteho.

Od té doby se stal Moët Impérial nedílnou součástí svátečních momentů a oslav, stejně jako hrdým partnerem většiny událostí filmového světa a ceremonií na červeném koberci. Mezi jeho příznivce patřilo a stále patří mnoho celebrit počínaje pop-artovým umělcem Andy Warholem, přes herečku ztělesňující francouzský šarm Catherine Deneuve, americkou filmovou star Scarlett Johansson, až k tenisovému mágovi Rogeru Federerovi a dalším milionům milovníků vína a bublinek na celém světe.