Místostarosta M. Lázní Horký podle policie způsobil škodu milion

Místostarostu Mariánských Lázní Petra Horkého (ČSSD) policie obvinila z porušení povinností při správě cizího majetku. V době od začátku února roku 2010 do konce února roku 2011 jako likvidátor podniku podle vyšetřování nehospodárně nakládal s majetkem státního podniku, který byl v likvidaci, řekl ČTK krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Horký ČTK obvinění potvrdil. 

Podle policejního vyšetřování Horký pověřil společnost z Karlových Varů poradenskou a konzultační činností podporující likvidaci tehdejší Podniku bytového hospodářství. Obviněný měl ale tuto činnost provádět z titulu své kvalifikace a postavení sám. 
    
"Za tuto činnost byl odměňován a zároveň měl společnosti postupně vyplatit z prostředků státního podniku v likvidaci částku přesahující jeden milion korun. Také měl úmyslně objednat od společnosti další poradenské a konzultační činnosti týkající se přípravy a realizace veřejné dražby, a to za 200.000 korun," uvedla mluvčí. 
    
Horký ČTK řekl, že se k obvinění nebude vyjadřovat. "Věc jsme předal svému právníkovi," uvedl. V případě prokázání viny hrozí dnešnímu místostarostovi až pětiletý trest odnětí svobody. 
 
zdroj: ČTK