Lyžařské podmínky v Karlovarském kraji se díky ochlazení zlepšily

Lyžařské podmínky v areálech v Karlovarském kraji se díky sněžení zlepšily. Ale jen ve vyšších polohách, kde noční mrazy umožňují spustit umělé zasněžování. V nižších polohách sníh stále chybí a velmi omezené podmínky jsou i pro běžecké lyžování. Některé areály chtějí opět otevřít v pátek, zjistila dnes ČTK. 

Nejlepší podmínky pro lyžování má díky své poloze a zásobám umělého sněhu z počátku sezony Klínovec. "Noční mráz nám opět umožnil spustit zasněžování. Na sjezdovkách leží zhruba 40 až 60 cm sněhu. Čekací doby u lanovek jsou nulové," informují provozovatelé areálu. Upraveny jsou sjezdovky Dámská, Pařezovka, Přemostěná a Slalomák a v provozu jsou lanové dráhy CineStar Express, Dámská a SUZUKI. 
    
Ochlazení pomohlo i areálu Neklid na Bořím Daru. "Pokud nynější trend počasí vydrží, počítáme s obnovením provozu skiareálu v pátek. V provozu bude sedačková lanovka s přilehlou sjezdovkou Moser a vlek a sjezdovka Za Prahou. Díky přírodnímu sněhu, který napadl v minulých dnech, je tedy Neklid pohodlně přístupný z Božího Daru," informoval ČTK mluvčí areálu Filip Majkus. Dokonce i ve snowparku bude připraveno několik překážek. Jezdí se s 20procentní slevou. Na Božím Daru jsou sjízdné i některé běžecké tratě, ale nejsou upravované. 
    
Asi pět centimetrů nového sněhu je i na Bublavě. "Ještě dnes jezdíme pouze na vleku a sjezdovce Střední Bleiberg. Od pátku bude v provozu také Lanovka Stříbrný potok a Lesní sjezdovka," informují provozovatelé areálu. 
    
V provozu je i areál Snowhill v Mariánských Lázních, byť omezeně. Díky zasněžování se ale podařilo zvýšit sněhovou vrstvu na svahu na 20 až 30 centimetrů. V provozu je lyžařský vlek č.II a levá část Slalomáku. 
 
zdroj: ČTK