Právě se nacházíte:

Lidé budou mít chodník

Lidé z Dolních Dvorů u Chebu se dočkali, před jejich domy vzniká nový chodník. Ten tu do teď chyběl a lidé, kteří v této části města bydlí, museli chodit po silnici, která je současně přivaděčem na dálnici.

Na chodníku se pracuje už od minulého roku a na konci května stavební firma celé dílo dokončí. Náklady jsou necelých pět milionů korun. Součástí chodníku je i cyklostezka.

„Druhá část stavby chodníku a stezky pro cyklisty naváže na vloni vybudovanou první část, která vede od kruhového objezdu podél areálu bývalých Zemědělských staveb až k Uhelné ulici,“ informovala tisková mluvčí města Chebu Simona Liptáková.

Výstavba úseku stezky od Uhelné ulice směrem ke druhému kruhovému objezdu bude stát zhruba 4,8 milionu korun. Dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury přitom pokryje polovinu nákladů.

„Součástí bude stejně jako při první etapě vybudování veřejného osvětlení a odvodnění. Díky nové stezce se obyvatelé Dolních Dvorů bezpečně dostanou na za-stávku MHD nebo ze zastávky domů, když dříve museli chodit po krajnici velmi frekventované komunikace,“ poznamenal tiskový mluvčí města Chebu Tomáš Ivanič.

„Jsem rád, že se konečně po tolika letech našly prostředky, abychom mohli důstojně chodit na autobus a k sobě domů. Auta tudy projíždí vysokou rychlostí, protože kousek odtud už je dálnice, a tak tu je frekventovaný provoz. Jezdí tu desítky kamionů a náklaďáků denně,“ řekl Jiří z Chebu. Výstavba první části chodníku, kterou město dokončilo v loňském roce, vyšla na více než 6 milionů korun. Část nákladů pokryla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. I zde došlo k vybudování nového veřejného osvětlení a úpravám odvodnění. Kromě vybudování samotné stezky došlo k úpravám kruhového objezdu.