Kreativní stavebnice pro technologické nadšence i děti

Český startup 3Dsimo přichází s novinkou v podobě stavebnic Noyce Joyce, které jsou určeny pro kreativní a technologické nadšence jakéhokoliv věku. Celá řada propojuje interaktivní zábavu s technologickými prvky, které každou stavebnici po sestavení promění v plně fungující hračku. Startup 3Dsimo, který je po celém světě známý pro svoje 3D pera a multitooly, obohacuje sadami Noyce Joyce segment inteligentních produktů, díky kterým se mohou učit a technicky rozvíjet jak děti, tak dospělí.

Technologický startup 3Dsimo slaví úspěch se svými patentovanými 3D multitooly a 3D pery, které jsou kompletně vyvíjeny a vyráběny v jeho pražské dílně, odkud dál putují ke kutilům, kreativcům i dětem do celého světa. Firma vloni rozšířila své portfolio novinkou v podobě inovované elektrotechnické stavebnice Boffin Magnetic a v oblasti elektrotechniky startup zůstává i letos. Dnes oficiálně uvádí na celoevropský trh kreativní řadu Noyce Joyce – interaktivní stavebnice kombinující zábavu s jednoduchou technologií.

Stavebnice fungují jako 3D puzzle obohacené o elektrosoučástky, které se po jednoduchém sestavení promění v plně funkční doplněk. Stěžejním prvkem všech stavebnic Noyce Joyce jsou izolační sklolaminátové desky s jednoduchými elektroobvody, které dle návodu zvládne zapojit i dítě. Díky nim si všichni kreativci mohou v domácích podmínkách složit a zprovoznit designové modely či jiné produkty, které budou po sestavení svítit nebo třeba jezdit. V nabídce Noyce Joyce nechybí například pojízdný RC minivan, unikátní digitronové Nixie hodiny s historickými elektronkami, šperk svítící ve tmě nebo multifunkční karta do peněženky s led diodou.

„Technologie plošných spojů nabízí neskutečnou variabilitu, což jsme využili při návrzích našich prvních Noyce Joyce sad. Věřím, že právě tato originalita a fakt, že všechny projekty jsou plně funkční, zaujme nejen technologické nadšence ale také širokou veřejnost,“ říká David Paškevič, CEO startupu 3Dsimo. „Vždy mě mrzelo, když stavebnice po sestavení a uložení na poličku pro mě přestala mít další význam a nemohl jsem ji už dál využít. I proto jsme chtěli Noyce Joyce pojmout tak, aby se z nich děti i dospělí mohli těšit i po zkompletování. Díky tomu, že všechny projekty této řady obsahují elektrosoučástky, se každá stavebnice promění ve fungující produkt – minivan bude jezdit na dálkové ovládání, hodiny ukazují čas a multifunkční karta s baterkou vám pomůže v kdejaké situaci.“

Noyce Joyce projekty přináší dětem novou formu interaktivních hraček, díky kterým se mohou navíc naučit mnohé o fungování elektrotechniky v běžném životě. U dospělých zase stavebnice podnítí kreativitu a celkový zájem o elektroniku. Kreativní řada stejně tak může zaujmout i jako výukový materiál pro elektrotechnické kroužky. Sestavení sad je navíc s přehlednými návody jednoduché a časově nenáročné.

Kreativní sady Noyce Joyce jsou dostupné od 20. ledna na e-shopu noycejoyce.com.