Hotel v M. Lázních má vlastní defibrilátor i proškolený personál

Lidem v ohrožení života v Mariánských Lázních by mohl už brzy zachránit život defibrilátor, který si pořídil mariánskolázeňský hotel Krakonoš. Bude ale sloužit všem návštěvníkům města, v němž nyní nemocnice neposkytuje urgentní nepřetržitou službu, řekl ČTK ředitel hotelu Jiří Richter. 

"Chceme, aby přístroj mohl být k dispozici i se zaškoleným personálem od začátku jarní sezony," doplnil Richter. Personál hotelu dnes školili v práci s přístrojem, který umí probudit srdce, které přestalo správně bít, pracovníci záchranné služby z nedaleké Plané. Školení absolvovalo 25 zaměstnanců. 
    
V Mariánských Lázních sice je výjezdové stanoviště záchranné služby s dvěma sanitkami, ale to obsluhuje poměrně rozsáhlé území. Nejbližší nemocnice, která může poskytnout pomoc v případě ohrožení života, je až v Chebu. Mariánskolázeňská nemocnice, v níž má město stále menšinový podíl, nyní nabízí jen lůžka ošetřovatelská a následné péče a odborné ambulance. 
    
Pořízení přístroje tak nevadí ani profesionálním záchranářům ze Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje. "Záchranná služba Karlovarského kraje považuje pořizování automatizovaného externího defibrilátoru za přínosné na místa, kde je vyšší riziko výskytu většího počtu osob. Záchranná služba nabízí všem, kteří toto plánují, proškolení a zapojení do krajského registru," řekla ČTK mluvčí krajské záchranné služby Petra Bakurová. 
    
Chybějící nemocniční péče v druhém největším lázeňském městě v kraji bylo i tématem komunálních voleb. Současné vedení města v čele s Piráty slíbilo hned po volbách, že se pokusí alespoň některé lékařské služby do města vrátit. 
 
zdroj: ČTK