ELEKTROKOLO, HIT LETOŠNÍHO LÉTA!

Mnozí z Vás už o něm jistě slyšeli. Elektrokolo je fenoménem posledních let a začíná se těšit stále větší oblibě. Ale co to vlastně je? Pojďme se tedy blíže seznámit s tímto vynálezem a podívat se na jeho konstrukci, výhody, a popsat si některé druhy elektrokol.

Elektrokolo je ve své podstatě jízdní kolo vybavené elektropohonem. Avšak nenechte se zmýlit, kolo není zcela samohybné a šlapat při jízdě musíte. Elektropohon tudíž slouží pouze jako pomocník, díky kterému vyšlapete bez větších obtíží jakýkoliv kopec. Nabíjí se pomocí standardní zásuvky a doba nabíjení závisí na stavu vybití akumulátoru. Většinou se však pohybuje v rozmezí 4-5 hodin. Elektrokolo bylo patentováno v USA již kolem roku 1890, avšak až v roce 1992 se stává komerčním produktem. A to hlavně díky vynálezu ovládání točivého momentu u použitých elektromotorů. Tímto tedy základní popis a něco málo z historie a věnujme se výhodám elektrokol.

Mezi hlavní přednosti jednoznačně patří to, že je ekologické a ekonomické. Elektrokolo svým provozem nezatěžuje životní prostředí a nevypouští žádné zplodiny. Ekonomické je především proto, že jízda na něm stojí velmi málo, zhruba 1 KČ na 20 ujetých kilometrů. Je to ideální pomocník ve městě! Už se nemusíte zatěžovat dopravními zácpami ani zpožděnou MHD. Díky elektrokolu budete na čerstvém vzduchu a dopřejete svému tělu tak potřebný pohyb. Zároveň i pro fyzicky slabší jedince jízda na něm nepředstavuje žádný problém. Pokud k tomu připočteme to, že elektrokolo nevyžaduje SPZ ani řidičské oprávnění, stává se z něj skvělý dopravní prostředek. Pokud  náhodou dojde energie z baterie, je možné jet dále jako na kole.

Na trhu lze nalézt několik druhů elektrokol a výrobců. Můžeme je rozdělit na městská, terénní a skládací elektrokola. Městská jsou uzpůsobena provozu ve městech a mají některé užitečné doplňky, například odkládací mřížku nad zadním kolem nebo nákupní košík na řidítka. Skládací kola jsou ideální k přepravě v autě, karavanu nebo jiném dopravním prostředku. Můžete si je vzít pohodlně na dovolenou nebo vzdálený výlet. Terénní elektrokola mají robustnější konstrukci a odpružené vidlice, které jsou v terénu nepostradatelné. Mezi nejvýznamnější české značky určitě patří elektrokola Agogs. Pokud uvažujete o koupi elektrokola, je dobré si ho nejdříve vyzkoušet. V Libereckém kraji se můžete s důvěrou obrátit například na firmu, která  nabízí půjčovnu i prodej elektrokol  a sídlí přímo v centru Liberce.

Její zaměstnanci Vám odborně pomohou při výběru elektrokola. Zodpoví Vaše dotazy a navíc zajistí kvalitní odborný servis.  Na webových stránkách nabízí také možnost dárkových poukazů, tipy na jízdní trasy a mnoho dalšího.

Více na www.elbikes.cz

Pokud Vás tedy elektrokolo nadchlo, určitě je to dobrá volba. Díky němu můžete žít daleko aktivněji a zdravěji. Ať již ho budete používat jako dopravní prostředek do práce, nebo na výlety, stane se výborným pomocníkem. Už nebudete muset mít strach z každého kopce a z toho, jestli jízdu fyzicky zvládnete. Každý kilometr Vaší trasy se tak stane pohodovým zážitkem. Navíc díky nízkým provozním nákladům budete šetřit svou peněženku. Pokud si k tomu připočteme ještě nulové ekologické zatížení, je jasné, proč se elektrokolo stává takovým hitem a zároveň jasnou volbou pro nadcházející léto.

Chceme všem, kteří mají zájem o aktivní život, nabídnout variantu zdravého pohybu v každém věku. Na elektrokole totiž může jezdit úplně každý.