Do oprav a vybavení škol dá letos Cheb 13 milionů korun

Město Cheb využije prázdniny k opravám svých škol a nákupu jejich vybavení. V rozpočtu má letos na tyto účely 13 milionů korun. Letos školy čekají ale spíše drobnější investiční akce, řekl ČTK místostarosta Vladimír Hartmann (ČSSD). 

"Máme připravené některé investiční akce. To jsou přípravy na zateplení škol. Jde o školy na Skalce a na Zlatém vrchu, což jsou školy panelového typu, u kterých budeme později žádat o dotace na zateplení," uvedl Hartmann. Tyto práce mají stát zhruba 2,5 milionu korun. 
    
V harmonogramu oprav a investičních akcí je pro letošní rok počítáno s prostředky na rekonstrukce elektroinstalací nebo rekonstrukce sociálních zařízení. Přímé investice města nad rámec provozních příspěvků školám tak dosáhnou 6,5 milionu korun. 
    
Cheb je zřizovatelem 14 školských příspěvkových organizací a jednoho domova dětí a mládeže. Jde o sedm základních, šest mateřských a jednu základní uměleckou školu. 
    
Pokud školy dosáhnou úspor v hospodaření, například jako vloni, kdy měly nižší náklady na vytápění, peníze využijí na vylepšení svého vybavení. "Jde nejen o učební pomůcky, ale například i o vybavení kuchyní a podobně," doplnil Hartmann. 
    
"Zajímavou investicí je nákup sedmi Magic boxů pro mateřské školy, které umožňují interaktivní výuku dětí zábavnou formou, ať už jsou to počty, poznávání barev, zvuků, zvířat nebo základy angličtiny. Loni jsme pořídili jeden, a protože se osvědčil, chceme, aby alespoň jeden měla každá mateřská škola. Sedm Magic boxů s počítači, dataprojektory, dotykovou podložkou a výukovými programy bude stát asi 630.000 korun," dodal Hartmann.
 
zdroj: ČTK