Čtvrtstoletí počítačové školy Gopas

Počítačová škola Gopas, která je v současné době největším poskytovatelem IT vzdělávání ve střední Evropě, oslaví v září 25 let od svého založení. Školí jak koncové uživatele, tak IT odborníky, a je autorizovaným partnerem největších hráčů na IT trhu. Gopas provozuje celkem tři počítačové školy se 46 učebnami – v Praze, Brně a Bratislavě – kterými každoročně projde až 30 tisíc studentů. V současné době nabízí více než 2 000 odborných kurzů. Gopas ale nepořádá jen klasická školení – vyvíjí také vlastní e-learningové kurzy a progresivní typy školení jako GTT. A pořádá odborné konference, jejichž počet se za poslední rok zdvojnásobil. 

„V jednadvacátém století je úroveň IT znalostí alfou a omegou zaměstnatelnosti každého jednotlivce, ale také podmínkou konkurenceschopnosti firem,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas. „Naším cílem je nabízet kurzy, které reálně pomohou zvýšit úroveň IT vzdělanosti, a to jak uživatelů, tak především IT odborníků. Spolupracujeme se špičkovými odborníky od nás i ze zahraničí, při zavádění inovativních forem výuky využíváme progresivní technologie.“

Odborné konference pořádané Počítačovou školou Gopas mají u odborné veřejnosti velmi dobré jméno. Letos proběhl již 15. ročník konference TechEd-DevCon, největší IT konference v ČR. V nejbližší době můžeme očekávat 5. ročník bezpečnostní konference HackerFest. V listopadu na java vývojáře čeká 2. ročník JavaDays. S ohledem na velký zájem o konferenci TechEd-DevCon se Gopas rozhodl zavést novou tradici, brněnský G2B TechEd.

Počítačová škola Gopas je také testovací středisko v několika oborech – poskytuje jak realizaci celosvětově uznávaných zkoušek, tak přípravu na ně. Vytváří vlastní e-learningové kurzy, které úspěšně prodává i do zahraničí. Nabízí progresivní formy vzdělávání – například tzv. GTT (Gopas Telepresence Training) kurzy, které využívají videokonference pro připojení vzdálených uživatelů k živému školení. 

„Pokud se zaměříme na to, co odlišuje Gopas od konkurence, je to především tradice a garance kvality,“ konstatuje Petr Daniel, zakladatel Gopasu. „Díky tomu, že na českém trhu působíme již 25 let, můžeme na základě našich zkušeností poskytnout klientům garanci, že načerpají potřebné vědomosti, a firmám, že peníze vynaložené na vzdělávání nepřijdou nazmar. U mnoha klientů, s nimiž spolupracujeme dlouhodobě, navrhujeme i plán rozvoje jednotlivých odborníků a doporučujeme vhodné kurzy pro jejich odborný růst,“ uzavírá Petr Daniel.