Chebské divadlo se opět zapojí do Noci divadel

Chebské divadlo se letos opět připojí k Noci divadel, která se koná 15. listopadu. Po úspěšném loňském prvním ročníku, který přilákal stovky návštěvníků z Chebu a okolí, ale rozšiřuje divadlo program na celý den. ČTK o tom dnes informoval dramaturg Západočeského divadla Šimon Dominik. 

"Posláním akce je otevřít návštěvníkům i ty prostory divadla, kam se běžně nedostanou, a nabídnout jim interaktivní program, který jim divadlo přiblíží z jiné perspektivy, než jsou zvyklí," uvedl Dominik. 
    
Chebský program bude letos rozdělen do tří bloků. Dopolední začne v 10:00 na náměstí před divadlem a přenese se do různých koutů divadla. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet některé kostýmy z aktuálních inscenací, nechat se namaskovat i vyfotit divadelním fotografem. Připraven bude i improvizační koutek, kde si lidé budou moci zahrát po boku některého z chebských herců. 
    
Ve studiu d a v divadelním klubu budou pro děti i dospělé dva workshopy, na nichž se účastníci budou učit tančit, zpívat. Dopolední blok pak završí vystoupení chebské Základní umělecké školy inspirované dílem K. H. Borovského Veršů se nebojíme! 
    
Náplní odpoledního programu budou komentované prohlídky divadelního zákulisí. Večer se diváci budou moci vydat na průlet nejen českými dějinami v unikátním projektu Supermonstrkabaret Ády a Klémy aneb Možná přijde i Leonid. "V jeho rámci uvedeme těsně za sebou tři politické grotesky z chebského repertoáru: Doma u Hitlerů od 17:00, Horáková, Gottwald od 19:00 a Políbila Dubčeka od 21:30. Mimořádná příležitost odhalit v jednom večeru netušené vazby a souvislosti se koná poprvé a naposledy a jenom v Chebu, protože pro první dvě jmenované inscenace bude toto uvedení znamenat po čtyřech a půl, respektive dvou a půl letech derniéru," dodal Dominik. 
    
Zatímco v některých evropských státech se koná Noc divadel už posedmé, v Česku jde teprve o druhý ročník. 
 
zdroj: ČTK