Cheb začne s opravami komunikací na Švédském vrchu

Cheb začne s rekonstrukcí silnic a komunikací na Švédském vrchu. Letos chce do oprav investovat zhruba 17 milionů korun. Jde o první část rekonstrukcí ulic v okrajových částech města. Hlavní část prací by měla skončit na podzim, některé úpravy budou možná dokončeny na jaře 2014, řekl ČTK místostarosta Tomáš Linda (ODS). 

Na dodavatele už vypsalo město výběrové řízení. "Změny jsme nejprve prodiskutovali s místními obyvateli. Rekonstrukce by se měly týkat ulic Šimáčkova, Železničářů, Ke Kaštanům a Hermannovy," upřesnil Linda. 

Dělníci opraví všechny komunikace v okruhu ulic. Také doplní veřejné osvětlení a kde bude potřeba, opraví kanalizaci. Úpravou ulic vzniknou zóny pro auta i pěší. 
    
"Pokud se nikdo ve výběrovém řízení neodvolá, měly by stavební práce začít v červenci. Podle plánu by nemělo dojít k celkové uzavírce některé z ulic, ale drobná omezení při rekonstrukci budou nutná," dodal Linda. 
    
Celoplošné opravy komunikací provádělo město v posledních letech hlavně ve vnitřní části města. Nyní se chce více zaměřit na periferie. Po Švédském vrchu by na řadu měl přijít Podhrad. I tam už nyní vedení města jedná s obyvateli, aby našlo optimální řešení úprav komunikací. 
 
zdroj: ČTK