Cheb navrhuje na příští rok rozpočet s výdaji přes 800 milionů Kč

S příjmy ve výši 690 milionů a výdaji 804 miliony korun počítá návrh rozpočtu Chebu na rok 2014. Rozdíl pokryje přebytek hospodaření z letošního roku a úvěr na předfinancování investic, na které by město mohlo získat dotace, řekl novinářům místostarosta Tomáš Linda (ODS). 

Běžné výdaje mají v příštím roce tvořit 552 milionů korun. "Vycházejí z reálných výdajů letošního roku. Navýšení bude jen u nákladů na správu areálu na levém břehu Ohře, který letos město dokončilo, a na správu areálu TJ Lokomotiva, který také město v letošním roce převzalo," uvedl Linda. Dohromady by na tyto areály mělo město dát okolo pěti milionů Kč. 
    
Celkem 252 milionů korun má jít v příštím roce do investic. Některé záměry ale město uskuteční, jen pokud na ně získá dotace. Výjimku tvoří hřiště u 2. základní školy, na které sice Cheb o dotaci žádá, ale zřejmě by ho stavěl, i kdyby nebylo úspěšné. 
    
Největší podíl na investicích bude tvořit plánovaných 60 milionů korun do rozšíření průmyslového parku o další etapu. Dalších 18 milionů korun dá město na vodovod a kanalizaci do Horních Dvorů a k letišti. 
    
Podle Lindy byla radnice při sestavování rozpočtu opatrné a odhadované příjmy navyšovalo jen velmi mírně. Výjimkou jsou příjmy z výherních hracích automatů, kde je plán o sedm milionů vyšší, než byl letos. Vychází ale z reálných výsledků letošního roku. 
    
Zastupitelstvo bude návrh rozpočtu schvalovat 19. prosince. 
 
zdroj: ČTK