Cheb dá letos na kulturní akce a provoz divadla 40 milionů korun

Město Cheb dá v letošním roce na kulturní akce a provoz kulturních zařízení 40 milionů korun, zhruba stejně jako loni. Kromě tradičních akcí letos nabídku kulturního dění ve městě rozšíří program související s Krajinnou výstavou, kterou chystá Cheb ve spolupráci s německým Tirchenreuthem. Náklady na chebské straně výstavy budou letos zhruba 5,7 milionu korun, řekl dnes novinářům místostarosta Chebu Michal Pospíšil (ODS). 

Podle Pospíšila bude rozsah samotné krajinné a zahradní výstavy srovnatelný s Krajinnou výstavou, která se v Chebu konala v roce 2006. "Menší bude rozsah akcí. Koncerty a větší akce budeme pořádat hlavně o víkendech, a ne každý den jako před sedmi lety. Kromě koncertů připravujeme i výstavy, workshopy i akce pro děti," popsal Pospíšil. 

Novinkou také bude ve třech letních víkendech Festival bláznů, kdy Cheb pozve do města cirkusové umělce. Akrobaté by se měli objevit v areálu Krajinky a také v ulicích města. 
    
Největší část výdajů města na kulturu tvoří náklady na provoz Západočeského divadla Cheb, pod které spadá také nový kulturní dům Svoboda. Podle místostarosty Chebu Vladimíra Hartmanna od města dostane letos divadlo zhruba 26 milionů korun, z toho samotné divadlo zhruba 20 milionů, zbytek jde na provoz Svobody. 
    
Nebudou chybět tradiční kulturní akce, jako jsou Valdštejnské slavnosti, festival Jazz Jam, velikonoční i loni podstatně rozšířené vánoční trhy, festivaly Chebské dvorky nebo Špalíček fest. 
 
zdroj: ČTK