Celníci našli v tržnici u Chebu nelegální zboží za 49 milionů

Nelegální zboží za 49 milionů korun našli celníci při kontrole skladů v tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu. Šlo o cigarety, pirátská CD i padělky textilu a dalšího zboží. Zboží bylo ukryto v tajných skladech, kam bylo obtížné se dostat, informovala ČTK Lenka Havelková z Celního úřadu pro Karlovarský kraj. 

Celníci tržnici kontrolovali na konci minulého týdne. "Zajistili téměř 17.000 kusů neznačených cigaret a více než 4000 kusů pirátských CD nosičů a padělků obuvi, textilu a hodinek neoprávněně označených ochrannými známkami renomovaných výrobců. Dále zajistili samostatná loga označení různých ochranných známek určená k zhotovování padělků formou nalepení, nažehlení, přišití či mechanického připnutí," uvedla Havelková. 
    
Při akci Bludiště celníci na základě příkazu soudce prohlédli vytipované prostory v areálu tržiště. "Za prodejními prostory objevili utajeně zbudované důmyslné skrýše a sklady se skrytým vstupem a propracovaným otvíracím mechanismem. Vstup do tajných skladů byl možný pouze úzkými skrytými průlezy. Jeden z nich se podařilo najít a otevřít vsunutím hřebíku do malého otvoru, kterým se aktivoval otvírací mechanismus," uvedla Havelková. Odhalené sklady byly plné nelegálního zboží, které bylo srovnané podle jednotlivých značek. 
    
Zboží celníci zajistili a na případu dále pracují. Za porušení práv k ochranné známce, porušení autorského práva a porušení předpisů o nálepkách hrozí pachatelům trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci či jiné majetkové hodnoty. 
 
zdroj: ČTK