Brabantia se zapojila do projektu The Ocean Cleanup a přichází s recyklovatelnými odpadkovými koši

Vlajkovou lodí společnosti Brabantia jsou dlouhodobě designové odpadkové koše. A stejně tak, jako společnost zbavuje odpadků miliony domácností po celém světě, rozhodla se pomoci zbavit nečistot také oceán podporou projektu The Ocean Cleanup.   

Projekt The Ocean Cleanup je vyspělý systém čištění, jedná se o speciální bariéry poháněné oceánskými proudy, které by měly do 10 let zbavit oceán až poloviny veškerých plastů, které jej zatěžují nejvíce. Ve věku 17 let tento systém vynalezl Boyan Slat, který je zároveň CEO a zakladatel následně vzniklé společnosti The Ocean Cleanup. Prototyp bariér na vyčištění oceánu je v současné době testován v Severním moři.

Na podporu tohoto projektu Brabantia připravila speciální edici pedálových košů NewIcon, které jsou z 98 % recyklovatelné. Tělo i víko koše je vyrobeno z vysoce kvalitní oceli. Víko se lehce otevírá i zavírá a perfektně těsní, takže brání unikání případného zápachu. Pod víkem je navíc chytře skrytý úchop umožňující snadné přenášení. Protiskluzové dno pak brání poškození podlahy a zajišťuje stabilitu. Koše tedy splňují vysoký standard kvality i designu, na který jsou zákazníci zvyklí. Koupí tohoto koše ale navíc finančně podpoří projekt na vyčištění oceánu The Ocean Cleanup.

Koše jsou k dostání na brabantia-shop.cz od 1 119 Kč ve třech velikostech (12, 20 a 30 litrů) a v několika barevných provedeních. Od příštího roku pak budou koše NewIcon k dostání také v síti Kika a v běžné distribuci.