Bankovní úřednice z Chebu a Sokolova podvody získaly přes milion

Policisté obvinili dvě bankovní úřednice z Chebu a Sokolova z podvodu, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu poškození cizích práv. Díky přístupu k údajům banky a jejich klientů ženy způsobily škodu přes milion korun. Nyní jim hrozí až osmiletý trest, informovala dnes ČTK krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí. 

Podvodů se podle policie dopustily šestadvacetiletá žena z Chebu a čtyřiatřicetiletá žena ze Sokolova. Bankovní úřednice podle vyšetřování policie jednaly a vystupovaly pod identitou více než desítky osob, které byly vedeny v záznamech banky. 
    
"V jednom případě mladší obviněná z účtu poškozeného na základě padělaných příkazů k úhradě neoprávněně odčerpala celkovou částku ve výši necelých 390.000 korun a tu použila pro svojí potřebu," uvedla mluvčí. V devíti případech podle vyšetřování zřídily podvedeným osobám běžné či podnikatelské účty, užívaly je jako vlastní a provedly na nich neoprávněněna základě padělaných příkazů k úhradě téměř osm desítek transakcí. 
    
I když část peněz, které podvody získaly, úřednice bance splatily, stále škoda přesahuje jeden milion korun. 
 
zdroj: ČTK