Aš chce připravit pozemky pro stavbu rodinných domů

Parcely pro asi 20 rodinných domů chce připravit pro stavebníky město Aš. Jako vhodnou lokalitu vybralo vedení města prostor mezi ulicí Bukovou a Kpt. Jaroše. Podle starosty Dalibora Blažka (nez.) budou ale náklady na přípravu pozemků vysoké, podle prvních odhadů kolem 27 milionů korun. Město proto bude jednat se správci sítí a možném spolufinancování, řekl dnes novinářům. 

Lokalita pro stavbu domků je zatím využívaná jako zahrádkářská kolonie. Část zahrádek je ale prázdných. Podle studie by se zde dalo vytvořit asi 20 parcel o velikosti kolem 1000 čtverečních metrů. 
    
"Poptávka po stavebních parcelách tu je. Řada lidí v minulých letech raději odešla stavět do sousedních obcí, které nabízely levné pozemky," uvedl Blažek. 
    
Stavět na periferii města ale ašští nechtějí. "Aš je ve zvláštní situaci, kdy je střed města po řadě demolic poloprázdný. Chceme proto, aby nová zástavba byla spíše v centru, než aby se rozrůstala na periferie," uvedl Blažek. 
    
V Aši se nyní prodávají pozemky pro stavbu rodinných domů za 300 korun za čtvereční metr a pozemky pro zahrady kolem 600 korun za metr. To by se ale mělo v případě pozemků pod Bukovou ulicí změnit. Pokud by město do zasíťování pozemků dalo skutečně 27 milionů korun a chtělo investice dostat z prodeje zpět, vyšplhala by se cena pozemků přes 1000 korun za metr čtvereční, což je v Aši neprodejná cena. 
    
"Věřím, že nakonec cena za položení inženýrských sítí bude výrazně nižší a dostaneme se tak na prodejní cenu okolo 600 korun za metr," dodal Blažek. 
 
zdroj: ČTK